سرزمین کالا
No products in the cart.

فرآیند فروش و تامین کالا

دستورالعمل فروش و تامین کالا

در راستای تشریح ماده ۵ قرارداد الکترونیکی منعقده فی ما بین شرکت ارزیابان نام آور توسعه رویدادهای فناوری با نام اختصاری “اینترتک”و مالک فروشگاه اینترنتی لندیمارت با تامین کنندگان، و استناد پذیری ماده ۶ قرارداد مذکور، دستورالعمل حاضر تدوین و به کلیه ی تامین کنندگان ابلاغ می گردد. 


ماده ۱) به موجب قرارداد حاضر، تامین کننده تضمین می‌کند که از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد معاملات برخوردار است و چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی به عنوان تامین کننده این قرارداد را منعقد می‌نماید، دارای اختیار قانونی لازم برای این کار است و در صورت نیاز مدارک نمایندگی خود را به لندیمارت ارائه می‌دهد. 


ماده ۲) به موجب قرارداد حاضر، تامین کننده مسئول تطابق محتوای کالا و محصولات ارائه شده در سایت لندیمارت با کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کسب مجوزهای مربوطه شناخته می‌شود. 


ماده ۳) فروش کالا به مشتری نهایی، صرفا توسط تامین کننده صورت می پذیرد و لندیمارت تنها زیرساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی بر عهده تامین کننده است.


ماده ۴) تامین کننده مسئول است پیش از ارائه هرگونه محتوا در سایت ‌لندیمارت، اختیارات قانونی لازم به منظور اعمال حقوق ناشی از این قرارداد را کسب نموده، و فارغ از هرگونه ادعا از سوی اشخاص ثالث اختیار عرضه آن را دارا باشد. 


ماده ۵) مسئولیت ارسال و تحویل کالا به انبار و یا مراکز توزیع و دریافت لندیمارت طی حداکثر دو رو ز برای تامین کنندگان مقیم تهران و سه روز برای تامین کنندگان سایر شهر ها از زمان ثبت سفارش بر عهده تامین کننده می باشد. (ساعت تحویل سفارشات از روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸ الی ۱۳:۳۰ و در روزهای جمعه و تعطیلات رسمی مراکز دریافت دایر می باشند که ساعت کاری آن ها از طریق سایر کانال های ارتباطی اطلاع رسانی می گردد). بدیهی است از زمان استاندارد تعیین شده (حداکثر دو روز برای تامین کنندگان مقیم کرمان و سه روز برای تامین کنندگان شهر ها) تا زمان قانونی که منجر به کنسل شدن سفارش خواهد شد (۱ روز برای کرمان و ۴ روز برای شهرها) در صورت ارسال کالا پس از زمان مقرر (پس از گذشت ۲۴ ساعت در تهران و ۷۲ ساعت در شهرستان ها) مبلغ نه هزار تومان بابت هر محصول از تامین کننده کسر خواهد گردید. 


ماده ۶) تامین کننده متعهد می گردد که مالک کالاهای ارائه شده به لندیمارت بوده و تمامی کالاها نو، آکبند، اصل و دارای گارانتی معتبر و مطابق شرایط ذکر شده در سایت لندیمارت می باشد. تامین کننده اذعان می دارد که کالا از مبادی رسمی کشور وارد گردیده است. بدیهی است مسئولیتی از این بابت متوجه لندیمارت نخواهد بود و چنانچه در این ارتباط خسارتی به لندیمارت، سایت لندیمارت یا مشتری نهائی وارد آید، تامین کننده متعهد به جبران خواهد بود. خسارات موضوع این بخش قرارداد پس از اتمام قرارداد همکاری نیز موضوعیت دارند. 


ماده ۷) تامین کننده متعهد است در صورت اعمال هرگونه تغییر در نوع و بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیف‌های ارائه شده به سایر خریداران را در اسرع وقت نسبت به تغییر آن در پنل تامین کنندگان اقدام نماید. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به لندیمارت و مشتری نهایی، برعهده تامین کننده می‌باشد. 


ماده ۸) تامین کننده مسئول تولید و کنترل و بازبینی اطلاعات محصولات، تعیین و اعلام قیمت و درج آنها در سایت لندیمارت است. 


ماده ۹) تامین کننده مسئول انجام کنترل کیفیت محصولات خود است و لندیمارت تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن با سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا)، نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناسی لندیمارت، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی تامین کننده صورت خواهد پذیرفت. 


ماده ۱۰) قیمت های مندرج بر روی سایت لندیمارت می بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت کالاهای مشابه در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و یا غیر اینترنتی) باشد.

 
ماده ۱۱) پیرو ماده ۳ دستورالعمل حاضر، بدیهی است در صورت صدور فاکتور در وجه لندیمارت و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تائید نبوده و همچنین لندیمارت هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئول خسارت وارده احتمالی تامین کننده خواهد بود. 


ماده ۱۲) در صورت لغو شدن سفارش از سوی تامین کننده به دلیل “اتمام موجودی” یا “قیمت اشتباه” و یا تاخیر در ارسال کالا از سوی تامین کننده شرایط ذیل اعمال خواهد شد: 


الف) لغو سفارش از سوی تامین کننده

۱-الف) در صورتی که سفارش طی روز اول کاری به دلیل «اتمام موجودی» یا «قیمت اشتباه» از سوی تأمین کننده لغو گردد، صرفاً مبلغ کمیسیون به عنوان جریمه مصادره و هیچ گونه جریمۀ دیگری متوجه تأمین کننده نخواهد بود.

۲-الف) در صورتی که سفارش پس از روز اول کاری به دلیل «اتمام موجودی» یا «قیمت اشتباه» از سوی تأمین کننده لغو گردد، علاوه بر مبلغ کمیسیون، تأمین کننده به ازای هر کالای لغو شده متعهد به پرداخت مبلغ بیست هزار تومان در وجه لندیمارت می باشد.

۳-الف) در صورتی که سفارش در روز اول برای تهران و روز چهارم برای شهرستان ها لغو گردد، به ازای هر کالای لغو شده، کمیسیون و مبلغ ۲۹۰٫۰۰۰ ریال از تأمین کننده دریافت خواهد شد.

ب) تأخیر در ارسال کالا:

۱-ب) تأمین کنندگان موظفند تمامی سفارش های خود را طی یک روز پس از ثبت سفارش به مراکز دریافت لندیمارت تحویل دهند. زمان مذکور برای تأمین کنندگان خارج از شهر کرمان و تهران ، چهار روز می باشد.

ب-۲) در صورت عدم تحویل کالا تا ۱ روز برای کرمان و تهران و ۴ روز برای شهرستان ها پس از ثبت سفارش به مراکز دریافت لندیمارت، لندیمارت می تواند کالا را لغو کند. در این صورت به ازای هر کالای لغو شده، کمیسیون و مبلغ ۲۹۰.۰۰۰ ریال از تامین کننده دریافت می گردد.

ماده ۱۳) بازگشت کالا

۱-۱۳)طرفین توافق می نمایند بازگشت کالا برای گروه کالاهای موبایل و تبلت ۷روز کاری از زمان بازگشت کالا از مشتریان به انبار شرکت لندیمارت و برای سایر گروه کالاها ۲۰ روز کاری از زمان تحویل کالا توسط مشتریان به انبار لندیمارت قابل قبول می باشد. تامین کننده مرجوع کردن کالا و یا تعویض کالا را تحت شرایط زیر می پذیرد:

الف) کالای تحویل داده شده توسط تامین کننده، معیوب، تاریخ مصرف گذشته یا مطابق مندرجات سفارش کالا و توصیفات آن نباشد. در این شرایط، لندیمارت پس از وصول کالا از مشتری، آن را به تامین کننده عودت می دهد و تامین کننده ظرف یک روز کاری پس از دریافت آن، کالا را مطابق انتخاب مشتری تعویض نموده و یا کل مبلغ آن را عودت دهد. چنانچه کالا به علت کمبود موجودی قابل تعویض نباشد، تامین کننده ملزم است بهای کالا را از طریق لندیمارت به مشتری عودت نماید.

ب) تامین کننده میبایست نهایتاً طی دو روز کاری پس از عودت کالا توسط لندیمارت نظرات و اعتراضات خود را مبنی بر بازگشت کالا، قبول و رد آن به همراه دلیل و مدارک مورد نظر به ایمیل   return@landimart.com ارسال نماید. بدیهی است که هرگونه درخواست یا اعتراض که پس از مدت اعلام شده در این بند و یا از طرق دیگر غیر از ایمیل مذکور به لندیمارت ارسال شود مورد قبول نخواهد بود.

ج) اگر کالا در شرایط آکبند به هر دلیل توسط لندیمارت یا مشتری نهائی عودت داده شود، در این شرایط تامین کننده موظف به عودت مبلغ کالا می باشد.

د) در صورتی رویت مشکلات ظاهری در زمان تحویل کالا، مشتری نهایی می تواند از پذیرش آن امتناع نماید و تامین کننده در قبال پذیرش عودت کالا و تقبل هزینه بازگشت آن مسئول می باشد.

۲-۱۳) در رابطه با هزینه حمل و نقل سفارشات عودت داده شده از(یا به) مشتری، موارد به شرح ذیل می باشد:

الف)در صورتیکه عودت کالا ناشی از کالای معیوب و یا ناقص و یا ارسال کالای مغایر با سفارش مشتری (رنگ، سایز، مدل و غیره) توسط تامین کننده باشد، به ازای هر آیتم مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ ریال جهت کلیه هزینه های مرتبط از اشتباه تامین کننده از ایشان دریافت و یا از حساب وی کسر می گردد.

ب) در صورتی که عودت کالا ناشی از قصور تامین کننده نباشد، هزینه بند فوق (الف) شامل حال تامین کننده نخواهد شد.

تبصره ۱: DC،DVD و محتوای نرم افزاری و دیجیتال از گروه کالاهایی که طبق آیین نامه های صادره از سوی ای نماد معاف از پذیرش عودت کالا می باشد.

تبصره ۲: شایان ذکر است که در رابطه با این گروه کالاها، لغو سفارش (قبل از دریافت کالا توسط مراکز تحویل و توزیع لندیمارت ) برای تامین کننده قابل قبول خواهد بود. 


ماده ۱۴) جزئیات و هزینه های حمل و نقل کالاهای غیر حجیم و هزینه ساخت اطلاعات کالا برروی سایت به شرح زیر است: 

الف ) مسئولیت جابجایی از انبار تامین کننده به محل لندیمارت  بر عهده تامین کننده  و از انبار لندیمارت به محل مشتری (تهران و شهرستانها ) برعهده لندیمارت و با هزینه تامین کننده بر اساس نرخ مصوب پست جمهوری اسلامی ایران یا باربری های شهری و بین شهری معتبر

ب ) در صورت تمایل بابت ساخت اطلاعات کالا (SKU توسط شرکت، بابت هر قلم کالا مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ ریال دریافت می شود. همچنین برای استفاده از خدمات عکاسی  و محتوا ، تامین کننده می تواند با درخواست را لندیمارت ارسال نماید و لندیمارت هزینه خدمات آن را محاسبه و دریافت خواهد نمود

 تبصره۳ : برای کالاهایی که توسط فروشنده می بایست نصب یا مونتاژ گردد، هیچ گونه هزینه اضافی از قبیل ایاب و ذهاب یا هزینه نصب نباید از مشتری نهایی توسط فروشنده دریافت شود. 

ماده ۱۵) جزئیات و هزینه های حمل و نقل کالاهای حجیم

۱-۱۵-) کالای حجیم به کالایی گفته می شود که ابعاد آن (ابعاد بسته بندی کالا) مساوی یا بزرگتر از ۸۵ سانتی متر در ۵۵ سانتی متر در ۵۰ سانتی متر باشد، و یا وزن آن برابر یا بیش از ۳۰ کیلوگرم باشد.

۲-۱۵) در صورتی که تامین کننده امکان تحویل رایگان کالاهای حجیم در مراکز استان را داشته باشد، می تواند کالاها را با هماهنگی لندیمارت و مطابق اطلاعات ارائه شده از سوی لندیمارت و طبق زمانبندی اطلاع شده بر روی وب سایت لندیمارت به دست مشتریان برساند. لازم به توضیح است کالا می بایست در داخل واحد محل سکونت مشتری (با احتساب طبقات) تحویل ایشان گردد و تامین کننده نمی بایست از این بابت هزینه ای از مشتری اخذ نماید. دستورالعمل نحوه تحویل کالا متعاقباً اطلاع رسانی می شود. همچنین در صورتی که تامین کننده به طور مستقیم اقدام به ارسال کالا می نماید، می بایست از وسیله حمل و نقل متناسب با حمل کالا استفاده نماید.

۳-۱۵- )در صورتی که تامین کننده امکان تحویل کالاها در شهر تهران مطابق ضوابط لندیمارت را نداشته باشد، تحویل کالاها از محل تامین کننده به محل مشتری توسط لندیمارت از طریق پست/ باربری/ تیپاکس انجام می شود و هزینه آن برعهده تامین کننده خواهد بود.

۴-۱۵-) ارسال کالاهای حجیم برای سفارش های خارج از شهر تهران بر عهده لندیمارت ( دریافت از محل تامین کننده و تحویل به محل مشتری ) می باشد و تامین کننده متعهد به پرداخت مبلغ ۶۰۰،۰۰۰ ریال در وجه لندیمارت به ازای هر کالا می باشد. 
تبصره: محصول تلویزیون تا پایان سال ۱۳۹۸ مشمول هزینه های بند ۳-۱۵ و ۴-۱۵ نخواهد بود.

۵-۱۵) در صورتی که ارسال کالا به مشتری توسط لندیمارت و یا نماینده معرفی شده لندیمارت صورت پذیرد، تامین کننده می بایست کالا را به صورت آکبند و در بسته بندی متناسب تحویل دهد.

ماده ۱۶) شرایط همکاری امانی

۱-۱۶)در همکاری به صورت امانی، هیچگونه تغییری در مفاد اولیه قرارداد صورت نمی پذیرد و صرفاً منبع تامین کالا تا زمان باقی ماندن موجودی کالا تفاوت می کند.

۲-۱۶)در صورت توافق طرفین نسبت به همکاری امانی، بخشی از انبار لندیمارت به کالاهای تامین کننده تخصیص داده می شود و در صورت دریافت سفارش از مشتریان برای این کالاها، می تواند از موجودی امانی انبار آن ها را تامین نماید.

۳-۱۶( تامین کننده موظف به تحویل کالاهای امانی در انبار لندیمارت می باشد.

۴-۱۶) تامین کننده می تواند از طریق پنل کاربری، موجودی کالاهای موجود در انبار لندیمارت را مشاهده نماید.

۵-۱۶)) طرفین اذعان داشتند که مالکیت کالاهای امانی تا زمان تحویل به مشتری نهایی از آن تامین کننده می باشد.

۶-۱۶)) مسئولیت لندیمارت نسبت به کالاهای تحویلی به انبار وی، امانی است و تنها در صورتی که تقصیر از جانب لندیمارت باشد ضامن است.

۷-۱۶)هر نوع خرابی در رابطه با محصولات موجود در انبار لندیمارت تنها در صورتی بر عهده لندیمارت است که به دلیل سهل انگاری یا سو رفتار وی خسارتی به کالا وارد گردد.

۸-۱۶) در رابطه با کالاهای ارسالی از سوی تامین کننده، لندیمارت نسبت به کنترل وضعیت ظاهری و بسته بندی کالا طی ۲۴ ساعت اقدام می نماید و در صورت رویت هرگونه مشکل از این محل، کالا را جهت تعویض و یا عودت به تامین کننده ارسال خواهد نمود و تامین کننده متعهد به قبول عودت و یا تعویض کالا می باشد. بدیهی است این بررسی شامل کنترل موارد فنی و تخصصی کاربری کالا نمی باشد.

۹-۱۶)) در صورتی که کالاها نیازمند نگهداری در شرایط محیطی خاصی باشند، تامین کننده می بایست این موارد را پیش از ارائه کالاها به انبار لندیمارت ، به صورت مکتوب به اطلاع وی برساند. در غیر این صورت مسئولیت صدمات احتمالی وارده به کالاها بر عهده لندیمارت نمی باشد.

۱۰-۱۶)) مسئولیت انجام بسته بندی و ارسال کالاها برای مشتریان بر عهده لندیمارت میباشد. بدیهی است هزینه مذکور برای مشتریان مطابق موارد مندرج در ماده ۱۳ همین دستورالعمل محاسبه خواهد شد.

۱۱-۱۶)) تامین کننده می تواند در هر زمان و با اطلاع رسانی ۲ روزه (۲ روز کاری) نسبت به باز پس گرفتن کالاهای امانی (کالاهای فروش نرفته) خود از انبار لندیمارت اقدام نماید.

۱۲-۱۶)مقررات مربوط به مهلت عودت کالاهای مذکور همچنان موثر بوده و انجام آن بر عهده لندیمارت و از طرف تامین کننده خواهد بود.

۱۳-۱۶)هزینه های نگهداری کالاها در انبار به شرح ذیل می باشد که پرداخت این هزینه ها بر عهده تامین کننده می باشد:

– به ازای هر متر مکعب فضای اشغال شده توسط کالاها: ۵۰،۰۰۰ ریال به ازای هر روز

– هزینه پردازش، انبارداری، نگهداری و بسته بندی کالا: ۷،۰۰۰ ریال به ازای هر آیتم

۱۴-۱۶)در زمان تحویل کالای امانی به انبار لندیمارت، ارائه یک نامه رسمی، ممهور به مهر تامین کننده با مضمون قبول تمامی مسئولیت های قانونی این کالاها به همراه مستندات مربوطه اعم از رونوشت فاکتور خرید، برگ سبز ورود کالا از مبادی قانونی به کشور (در رابطه با کالاهای غیر ایرانی) و Packing List ممهور به مهر تامین کننده الزامی می‌باشد.

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
شرایط کسب امتیاز از طریق ثبت نظر چیست؟
شما می توانید پس از دریافت سفارش، نظر خود را در رابطه با محصول خریداری شده در لندیمارت بنویسید. پس از تایید نظر شما توسط کارشناسان لندیمارت، امتیاز برای شما ثبت می‌شود.تا قبل از تایید نظر امتیاز شما در قسمت تاریخچه بخش امتیازات در صف نمایش داده میشود.
چرا بایستی در حساب کاربری شماره کارت ثبت کنم؟
در صورتی که از خرید خود منصرف شوید لندیمارت در کمترین زمان ممکن مبلغ را به شماره کارت شما برگشت می دهد. مهم است که شماره کارت به نام مالک حساب کاربری ثبت داشته باشید
چرا بایستی در حساب کاربری آدرس ایمیل ثبت کنم؟
کلیه مکاتبات لندیمارت با آدرس ایمیل شما انجام می شود.