سرزمین کالا
No products in the cart.

درخواست محصول

درخواست محصول

در محیط پیرامون ما گروههای محصول زیادی وجود دارد و در هر گروه نیز کالاهای  متنوع و گوناگونی قرار می گیرد ، طبیعی است که هیچ پلتفرفی قادر به تامین هر آنچه نیاز دارید نخواهد بود .

گاهی به دلیل فعالیت فروش فیزیکی تامین کنندگان همکار لندیمارت امکان دارد در زمان خرید با کمبود یا عدم موجودی در برخی کالاها رو برو شوید .

قابل ذکر است که پس از بروز رسانی موجودی توسط تامین کننده امکان سفارش کالا وجود خواهد داشت .

لندیمارت شمارا در این مواقع تنها نمیگذارد و به روش های مختلفی نظیر تماس با تامین کنندگان قبلی و یا یافتن تامین کننده های جدید تلاش مینماید تا نیاز و تقاضا شمارا تامین نماید و یا محصول جایگزین و مشابه را به شما معرفی نماید . 

برای تقاضا موجود شدن کالا قدیمی و یا معرفی محصولات جدید که در سایت لندیمارت قرار ندارد ,مراتب را از طریق فرم زیر با ما درمیان بگذارید .

کارشناسان لندیمارت پس از پیگیری خواسته شما و در اولین فرصت پاسخ مناسب را به شما خواهند داد.

فرم پیشنهاد محصول

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
شرایط کسب امتیاز از طریق ثبت نظر چیست؟
شما می توانید پس از دریافت سفارش، نظر خود را در رابطه با محصول خریداری شده در لندیمارت بنویسید. پس از تایید نظر شما توسط کارشناسان لندیمارت، امتیاز برای شما ثبت می‌شود.تا قبل از تایید نظر امتیاز شما در قسمت تاریخچه بخش امتیازات در صف نمایش داده میشود.
چرا بایستی در حساب کاربری شماره کارت ثبت کنم؟
در صورتی که از خرید خود منصرف شوید لندیمارت در کمترین زمان ممکن مبلغ را به شماره کارت شما برگشت می دهد. مهم است که شماره کارت به نام مالک حساب کاربری ثبت داشته باشید
چرا بایستی در حساب کاربری آدرس ایمیل ثبت کنم؟
کلیه مکاتبات لندیمارت با آدرس ایمیل شما انجام می شود.